Sunday, May 11, 2014

Si te besh para ne internet

Njehere nje djalosh donte te bente shume para dhe shkoi tek nje plak i mencur qe kishte kohe qe bente shume para...
Ai i tha plakut te mencur, "Dua te jem ne te njejtin nivel me ty dhe te bej shume para".
Plaku i mencur i tha,"Nese do te jesh ne te njejtin nivel qe une jam,le te takohemi neser ne oren 4 ne bregdet".
Djaloshi mendoi,"Ne bregdet?! Une dua te bej para dhe jo te mesoj notin!"

Entuziast,djaloshi shkoi te nesermen ne 4 te mengjezit ne bregdet,kurioz se cfare do te mesonte.
Plaku i thote,"Sa shume deshiron te jesh i suksesshem"?
Djaloshi i pergjigjet,"Shume".
Plaku i thote,"Ec drejt ujit"!
Keshtu djaloshi futet ne uje,dhe kur i vajti deri ne bel mendoi,"Ky plak eshte i cmendur! Une dua te bej para dhe ai me solli te notoj! Nuk dua te behem kujdestar plazhi,dua te bej para"!!
Plaku i tha,"Ec dhe pak"! Dhe keshtu beri.
Kur uji i arriti ne sup ai mendoi,"Ky plak nuk eshte ne terezi! Ai po ben para,por nuk qenka fare ne terezi"!
Plaku i mencur i tha,"Afrohu dhe pak"! Djaloshi eci dhe pak ne brendesi te ujit dhe kur uji i shkoi deri tek goja,e mendoi seriozisht te kthehej pas.
Por plaku i mencur i bertiti,"Kujtoja se doje te ishe i suksesshem"?!
Po dua!
Atehere afrohu dhe pak!
Ai u afrua dhe plaku ia zhyti koken ne uje dhe po ia mbante te zhytur. Djaloshi,me stermundim po luftonte te nxirrte koken jashte,por plaku me force po ia mbante koken te zhytur. Ne momentin kur djaloshi ishte duke nderruar jete,plaku ia nxorri koken nga uji.

Plaku i mencur i tha,"Kam nje pyetje per ty. Kur ishe nen uje,cila ishte e vetmja gje qe doje me shume se cdo gje tjeter"?
Djaloshi iu pergjigj,"Doja te merrja fryme".

Atehere plaku i mencur i tha,"Kur te duash te kesh sukses me aq deshperim sa do te marresh fryme,atehere do te kesh me te vertete sukses".


Tani kam une nje pyetje per ty: Deshiron te besh para ne internet? Deshiron te punojme bashke?Por cilat jane disa nga perfitimet e te punuarit online?


  • Puna behet ne sigurine e shtepise dhe nuk ka asnje lodhje fizike;
  • Nuk do kesh nje shef mbi koke qe te thote cfare duhet te besh dhe qe eshte gjithmone i pakenaqur nga puna jote,pavaresisht sa e bere mire eshte;
  • E vendos ti vete se kur e fillon punen,kur e le dhe sa ore ne dite punon;
  • E vendos ti se sa do te besh ne muaj,kur i terheq parate dhe si;
  • Potenciali i fitimit eshte shume here me i madh se shume pune offline,te mbledhura sebashku;
  • Qe te jesh i suksesshem online te duhet vetem nje kompjuter dhe lidhje interneti.Cfare duhet te bej qe te punoj online,cfare me sugjeron,si te filloj?

Ky do te jete nje rrugetim i gjate dhe i veshtire. Vetem personat qe kane durim dhe deshire per te mesuar,do te arrijne te kene sukses dhe te sigurojne te ardhura te mira nga interneti.
Vetem ata qe mendojne "jashte kutise" dhe jane te patundur,do ti realizojne enderrat e tyre per te bere dicka ndryshe ne jeten e tyre.

Perse arrin nje perrua i vogel te caje nje shkemb te madh dhe te krijoje kanione fantastike,sepse eshte i fuqishem? Jo! Sepse eshte kembengules dhe cdo dite vazhdon te rrjedhe lehte,duke e ditur se nje dite ka per t'ia arritur qellimit.

Filloje duke lexuar informacionet ne kete blog,qe nga faqja e pare deri ne te fundit(jo pa qellim i kam renditur  keshtu). Eshte e keshillueshme qe fillimisht vetem ti lexoni keto informacione,pa kryer asnje veprim. Nese nuk i ke kuptuar heren e pare hidhi perseri nje sy dhe vetem pasi te kesh kuptuar se per cfare behet fjale,mund te ndjekesh udhezimet dhe te besh rregjistrimet perkatese. Keshtu do te shmangesh gabimet qe shpeshhere behen nga mospasja e informacionit te duhur.

Jam munduar te sjell dicka per te gjithe ju.

Nese deshiron te investosh ne nje biznes real(psh restorant,hotel,fabrike birre etj),te blini aksione ne te,atehere zgjidhja per ty eshte...

Deshiron te mesosh rreth blogging? Guida e duhur per ty eshte...

Te pelqen rreziku dhe parate e shpejta? Zgjidhja per ty eshte eToro. Kujdes! Forex Trading eshte i rrezikshem dhe mund te kthehet ne obsesion.

Nuk ke para te investosh? Pa problem sepse kam menduar dhe per ty. Po,mund te besh para ne internet pa nxjerre asnje lek nga xhepi yt.
Webfaqet e duhura per ty jane Neobux,ClixSense,BuxP.
Keto te fundit quhen site GPT,ne te cilat paguhesh per te shikuar reklama,plotesuar pyetsore,referuar te tjere etj. Nese vendos te punosh ne sitet GPT duhet qe te rregjistrohesh ne te gjitha. Pse? Sepse baza e fitimit ne sitet GPT eshte referimi dhe nje person qe rregjistrohet ne njeren prej tyre mund te rregjistrohet edhe ne te tjerat,duke shumefishuar keshtu fitimin.

Gjate ketij rrugetimi une do jem prane jush dhe do t'ju ndihmoj gjithmone per cdo paqartesi qe keni,brenda mundesive te mia.

                                                                                                                      Faleminderit!

Terma kryesore: si te bej lek,kerkoj pune,ofroj pune,si te bej lek shpejt,oferte pune ne internet,puno online,site ku mund te fitosh para,pune te lehta,qysh me bo pare,lek,leke,punesohu,punesime,ofrohet nje vend pune,kerkoj te punoj,si te bej para,ku mund te gjej pune,sa fitohet ne internet,ne kompjuter,poker,sharing,kliko,reklama,si te bej lek na internet,qysh me ba pare ne poker,qysh me bo pare,si te fitoj para,si te fitoj para ne internet,si te fitoj para online,si te fitosh para,si te filloj nje biznes,si te fitoj para nga interneti,si fitohet para ne burse,freelancer,i vetepunesuar,pune nga shpia,shtepia,work from home,online jobs,how to make money,lamborghini egoista,veneno,aventador,murcelago,gaillardo,like.                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                Uinvest>>>